ГоловнаОстанні новини8 Грудня, 2016р.
 Версія для друку

З нагоди Всеукраїнського тижня права: ГУ ДСНС України в Одеській області інформує

Опубліковано: 08.12.2016, 09:00

Щороку в Україні, на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, проводиться Всеукраїнський тиждень права.

Згідно розпорядження Кабміну № 627-р від 31 серпня 2016 року, затверджено цьогорічний план заходів щодо тижня права, який проходитиме  до 15 грудня. Зазначеним планом передбачено проведення ряду заходів інформаційного, освітнього та виховного характеру, які стосуватимуться питань реалізації і захисту прав людини.

Вказані заходи мають на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян. В рамках проведення інформаційної та просвітницької роботи пропонуємо розглянути права та пільги тих, хто захищав і нині захищає незалежність та цілісність нашої Батьківщини — права учасників антитерористичної операції, а також права їх сімей та внутрішньо переміщених осіб.

Захист прав зазначених категорій громадян є особливо актуальним нині. Тимчасова окупація Криму та Севастополя, бойові дії в окремих районах Луганської та Донецької областей стали серйозним випробуванням для України та її громадян. Ці події, спричинили безпрецедентну вимушену внутрішню міграцію. Тисячі людей змінили місце проживання та праці.

За даними Міністерства соціальної політики станом на кінець лютого 2016 року в Україні нараховувалося 1 735 000 внутрішньо переміщених осіб. З них, за приблизними оцінками, 22 000 з Криму та понад 1 700 000 – зі Сходу України,близько 60% – це особи пенсійного віку, 23 % – працездатні особи, 13% – діти та 4% – неповносправні особи. Частка зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб складає 4% від загальної кількості населення країни.

У Головному управлінні ДСНС України в Одеській області створено  регіональний штаб з питань соціального забезпечення громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

Робота регіонального штабу здійснюється з 13 червня 2014 року. На базі регіонального штабу функціонує координаційний центр з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Протягом 2015 року до координаційного центру звернулися 14602 осіб,  з яких жінок - 7080, чоловіків - 3103, дітей - 4419 (з них людей з обмеженими фізичними можливостями – 911). Вимушеним переселенцям була надана консультаційна та психологічна допомога з питань соціального забезпечення. Розроблені та надруковані: пам’ятка «Правила практики по роботі волонтерів з внутрішньо переміщеними особами та цивільним населенням, які переживають травмуючи події», методичні рекомендації для проведення заняття з психологічної підготовки на тему: «Особливості роботи з дітьми, які отримали психічну травму під час бойових дій».

Регіональним штабом постійно здійснюється супроводження внутрішньо перемішених осіб, надається гуманітарна, психологічна та консультаційна допомога.

22 листопада 2014 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Ще до прийняття Закону, 1 жовтня 2014 року було прийнято три постанови КМУ:

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» № 1706-VII від 20.10.2014 внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розміщених на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення.

Внутрішньо переміщена особа має право на:

Фінансове забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб за рахунок бюджетних коштів здійснюється відповідно до бюджетного законодавства. Заходи щодо забезпечення прийому, проїзду, розміщення та облаштування вимушених переселенців є видатковими зобов’язаннями України та органів місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції щодо забезпечення соціальних прав і гарантій громадян України.

З метою забезпечення будівництва та інвестування у розвиток житлової інфраструктури міст та населених пунктів відповідні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування разом із державними банківськими установами, а також за наявності можливостей залучення міжнародної гуманітарної або благодійної допомоги формують для внутрішньо переміщених осіб регіональні довгострокові програми з пільгового кредитування (у тому числі - іпотечного) будівництва або придбання житла.

У разі виділення адресної цільової благодійної або міжнародної благодійної допомоги для будівництва або придбання житла для внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території чи у районах ведення військових дій чи проведення антитерористичної операції такі кошти не оподатковуються прибутковим податком та податком на додану вартість.

Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв’язання проблем, пов’язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.

Внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованої території мають право на отримання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, безпосередньо у робочих органах Фонду соціального страхування України за фактичним місцем проживання, перебування.

Довідкова інформація длявнутрішньо переміщених осіб та осіб які планують виїхати з району проведення АТО:

Гарячі лінії допомоги - 0-800-507-309 

Міжвідомчий координаційний штаб, Державна служба України з надзвичайних ситуацій:

101,

044-247-30-02,

044-247-30-02,

044-247-32-92,

044-247-32-93,

http://www.dsns.gov.ua/

Для отримання допомоги у працевлаштуванні - Державна служба зайнятості:

0-800-50-50-60;

http://www.dcz.gov.ua,

http://www.trud.gov.ua

 з питань пенсійних виплат - Пенсійний фонд:

0-800-50-37-53;

http://www.pfu.gov.ua

Для отримання соціальної допомоги - Міністерство соціальної політики,

044-289-53-68,

044-289-53-68,

http://www.mlsp.gov.ua

З питань відновлення втрачених документів - Державна міграційна служба:

044-278-50-30,

044-278-50-30;

http://dmsu.gov.ua

Міністерство освіти та науки України – 044-481-32-11, 044-481-32-11

Гаряча лінія Міністерства охорони здоров’я - 0-800-801-333

Інтерактивний он-лайн ресурс для переселенців - http://www.vpo.gov.ua

Корисні ресурси

Дорожня карта для людей, внутрішньо переміщених в межах країни, для вирішення питань соціального захисту та забезпечення першочергових потреб http://www.mns.gov.ua/files/2014/7/15/dorogn_karta.pdf

Дорожня карта як знайти роботу внутрішньо переміщеним особам  http://www.mns.gov.ua/files/2014/8/7/UNDP_employm_IDPsUkraine.pdf

Карта регіональних та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги https://minjust.gov.ua/ua/news/47372

 

Юридичний сектор ГУ ДСНС України в Одеській області


   
Останні новини
27 Червня12:07 Великомихайлівський район: рятувальники закликають місцевих жителів не провокувати пожежі в природних екосистемах
27 Червня09:10 Увага! Попередження про грози та шквали
27 Червня09:00 м. Чорноморськ: рятувальники ознайомили дітей зі своєю професією
26 Червня11:32 Подільський район: проведенні спеціальні об’єктові тренування з питань цивільного захисту на ХПП
26 Червня10:03 Кілійський район: на семінарі сільгосппідприємців рятувальники окреслили вимоги пожежної безпеки під час збирання зернових
26 Червня09:27 м. Білгород-Дністровський: рятувальники з освітянами обговорили питання безпеки дітей на канікулах та під час навчання
24 Червня13:50 Роздільнянський район: пройшло засідання районної комісії з технічної інвентаризації захисних споруд
24 Червня13:36 Подільський район: триває технічна інвентаризації захисних споруд цивільного захисту
24 Червня12:38 м. Одеса: на обласному чемпіонаті з пожежно-прикладного спорту змагались команди юнаків
23 Червня17:06 Одеса: пройшов обласний чемпіонат з пожежно-прикладного спорту серед дорослих
23 Червня07:30 Лиманський район: рятувальники готують фермерів до жнив
23 Червня07:20 Білгород-Дністровський район: рятувальники дбають про безпеку громадян на пляжах
23 Червня07:00 Ізмаїльський район: рятувальники вчать місцевих жителів безпечній поведінці в природних екосистемах
22 Червня11:54 Одеський гарнізон ДСНС України отримав нову сучасну пошуково-рятувальну техніку
22 Червня09:19 м. Одеса: рятувальники нагадують — у відпочинку на природі також існують правила пожежної безпеки
Останні новини