ГоловнаОстанні новини13 Березня, 2018р.
 Версія для друку

Рятувальники готові до реагування на надзвичайні події у період весняного водопілля

Опубліковано: 13.03.2018, 08:00

Питання протипаводкових заходів на Одещині набувають особливої актуальності з настанням весняного періоду року. Адже, по території  області транзитом течуть три великих річки: Дунай, Дністер, Південний Буг, загальною довжиною в межах області 330 км. Також, в адміністративних межах області нараховується близько 1140 малих річок та струмків, загальною довжиною понад 7600 км., у тому числі р. Великий Куяльник, р. Когильник, р. Кодима, р. Кучурган, р. Сарата, р. Тілігул, р. Чага, р. Чичиклія, р. Ялпуг.

Протягом останніх років найбільш уразливими щодо підтоплення є території населених пунктів, сільгоспугідь Кілійського, Татарбунарського, Іванівського, Саратського, Ізмаїльського та Біляївського районів. Причинами виникнення підтоплення є зростання ролі централізованого водопостачання, засвоєння та забудова території без належної інженерної підготовки, засипка балок і ярів, зарегульованність річного стоку (52 водосховищ та 825 ставків) та зрошення земель.

Весняна повінь у дельті ріки Дунаю складається із двох хвиль. Перша формується за рахунок танення  снігу у рівнинній частині басейна, друга – за  рахунок танення  снігу у горах та злив. У дельті р. Дунай (м. Ізмаіл, м. Рені, м. Кілія) дві ці хвилі зливаються і створюють одну тривалу за часом хвилю повені. Дністер - ріка змішаного типу з перевагою снігового зі значною часткою дощового складу. Водний режим на території Одеської області залежить від режиму експлуатації Дністровського і Дубосарського водосховищ.

На теперішній час підрозділами Державної  гідрометеорологічної служби, які входять до складу ДСНС України проводиться постійний моніторинг гідрологічної ситуації на водних об’єктах області. Через накопичені великі обсяги снігових запасів у басейнах річок Дністер та Дунай, у разі різкого підвищення температури і масового танення снігу можливе проходження повені. Оскільки на сьогодні на зазначених річках спостерігається льодостав проходження повені може ускладнюватися явищем льодоходу.

За прогнозами ДСНС України та Гідрометцентру Чорного і Азовського морів на теперішній час гідрологічна ситуація на території області перебуває у межах норми.

З метою забезпечення готовності рятувальних служб до оперативного реагування при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій, пов’язаних із  пропуском льодоходу, повені та паводків, Головним управлінням ДСНС України в Одеській області розроблений План реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з аваріями на гідроспорудах та у разі небезпечних гідрологічних процесів (підтоплення, повені, паводків) на території Одеської області, відпрацьовані заходи взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, військовими частинами Збройних Сил України та іншими службами, визначені необхідні сили, засоби та порядок їх залучення.

Відпрацьований розрахунок сил і засобів для евакуації населення, яке може потрапити у зону можливого підтоплення, виділення транспорту, який може бути залучений для евакуації населення, визначені місця розміщення евакуйованих у шкільних та дошкільних закладах, будинках відпочинку, закладах культури та  охорони здоров’я, передбачено розгортання пунктів життєзабезпечення населення.

Згідно до проведеного розрахунку до проведення аварійно-відновлювальних та  пошуково-рятувальних робіт від ГУ ДСНС України в Одеській області може бути залучено 182 одиниці спеціальної техніки з них: 93 одиниці  насосної техніки, 14 одиниць  рятувальної техніки, 34 одиниці засобів подолання водних перешкод, 41 одиниця допоміжної техніки, як інженерна техніка, пересувні електростанції та інш.

За необхідністю за погодженням з керівництвом до виконання завдань за призначенням можуть залучатися сили та засоби 3 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України та Міжвідомчого угрупування сил і засобів підрозділів ЗС України, МВС України, Мінінфраструктури, Міненерговугілля, Держводагенство.

На сьогодні сили та засоби Головного управління готові до виконання завдань за призначенням щодо цивільного захисту населення, об’єктів і території у період весняного водопілля.

 

Прес-служба ГУ ДСНС України в Одеській області

 


   
Останні новини
15 Жовтня09:56 Роздільнянський район: рятувальники провели для малят дитячого садочка №4 «Ромашка» акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»
15 Жовтня09:44 Білгород-Дністровські рятувальники взяли участь у заходах до Дня захисника України
15 Жовтня08:10 Увага! Попередження про пожежну небезпеку на території України
14 Жовтня13:01 Керівництво Головного управління взяло участь в урочистих заходах до Дня захисника України
14 Жовтня08:55 Привітання начальника Головного управління ДСНС України в Одеській області з Днем захисника України!
14 Жовтня08:50 Шановні колеги! Дорогі ветерани! Вітаю вас із Днем захисника України.
14 Жовтня07:00 м. Одеса: рятувальники показали мешканцям сучасні зразки техніки і обладнання
13 Жовтня10:25 м. Южне: рятувальники прийняли участь у проведенні тижня знань з безпеки життєдіяльності
13 Жовтня08:45 У період відзначення Дня захисника України близько 7 тисяч рятувальників та понад 2 тисячі одиниць техніки ДСНС перейшли на посилений режим несення служби
12 Жовтня14:31 Рятувальники застерігають про дотримання правил безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів
12 Жовтня13:38 В ДСНС обговорили питання стану розмінування територій України, забруднених вибухонебезпечними предметами
12 Жовтня13:30 Керівники установ та відомств у режимі відеоконференції прийняли участь у засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС
11 Жовтня18:16 м. Одеса: психологи навчають дітей поведінці в екстремальних умовах
11 Жовтня09:26 Одеські рятувальники взяли участь у профорієнтаційному заході «Гартуємо волю та міць»
10 Жовтня19:38 «На Чернігівщині вдалося забезпечити головне — не допустити людських жертв», - Володимир Гройсман
Останні новини