ГоловнаОстанні новини13 Березня, 2018р.
 Версія для друку

Рятувальники готові до реагування на надзвичайні події у період весняного водопілля

Опубліковано: 13.03.2018, 08:00

Питання протипаводкових заходів на Одещині набувають особливої актуальності з настанням весняного періоду року. Адже, по території  області транзитом течуть три великих річки: Дунай, Дністер, Південний Буг, загальною довжиною в межах області 330 км. Також, в адміністративних межах області нараховується близько 1140 малих річок та струмків, загальною довжиною понад 7600 км., у тому числі р. Великий Куяльник, р. Когильник, р. Кодима, р. Кучурган, р. Сарата, р. Тілігул, р. Чага, р. Чичиклія, р. Ялпуг.

Протягом останніх років найбільш уразливими щодо підтоплення є території населених пунктів, сільгоспугідь Кілійського, Татарбунарського, Іванівського, Саратського, Ізмаїльського та Біляївського районів. Причинами виникнення підтоплення є зростання ролі централізованого водопостачання, засвоєння та забудова території без належної інженерної підготовки, засипка балок і ярів, зарегульованність річного стоку (52 водосховищ та 825 ставків) та зрошення земель.

Весняна повінь у дельті ріки Дунаю складається із двох хвиль. Перша формується за рахунок танення  снігу у рівнинній частині басейна, друга – за  рахунок танення  снігу у горах та злив. У дельті р. Дунай (м. Ізмаіл, м. Рені, м. Кілія) дві ці хвилі зливаються і створюють одну тривалу за часом хвилю повені. Дністер - ріка змішаного типу з перевагою снігового зі значною часткою дощового складу. Водний режим на території Одеської області залежить від режиму експлуатації Дністровського і Дубосарського водосховищ.

На теперішній час підрозділами Державної  гідрометеорологічної служби, які входять до складу ДСНС України проводиться постійний моніторинг гідрологічної ситуації на водних об’єктах області. Через накопичені великі обсяги снігових запасів у басейнах річок Дністер та Дунай, у разі різкого підвищення температури і масового танення снігу можливе проходження повені. Оскільки на сьогодні на зазначених річках спостерігається льодостав проходження повені може ускладнюватися явищем льодоходу.

За прогнозами ДСНС України та Гідрометцентру Чорного і Азовського морів на теперішній час гідрологічна ситуація на території області перебуває у межах норми.

З метою забезпечення готовності рятувальних служб до оперативного реагування при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій, пов’язаних із  пропуском льодоходу, повені та паводків, Головним управлінням ДСНС України в Одеській області розроблений План реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з аваріями на гідроспорудах та у разі небезпечних гідрологічних процесів (підтоплення, повені, паводків) на території Одеської області, відпрацьовані заходи взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, військовими частинами Збройних Сил України та іншими службами, визначені необхідні сили, засоби та порядок їх залучення.

Відпрацьований розрахунок сил і засобів для евакуації населення, яке може потрапити у зону можливого підтоплення, виділення транспорту, який може бути залучений для евакуації населення, визначені місця розміщення евакуйованих у шкільних та дошкільних закладах, будинках відпочинку, закладах культури та  охорони здоров’я, передбачено розгортання пунктів життєзабезпечення населення.

Згідно до проведеного розрахунку до проведення аварійно-відновлювальних та  пошуково-рятувальних робіт від ГУ ДСНС України в Одеській області може бути залучено 182 одиниці спеціальної техніки з них: 93 одиниці  насосної техніки, 14 одиниць  рятувальної техніки, 34 одиниці засобів подолання водних перешкод, 41 одиниця допоміжної техніки, як інженерна техніка, пересувні електростанції та інш.

За необхідністю за погодженням з керівництвом до виконання завдань за призначенням можуть залучатися сили та засоби 3 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України та Міжвідомчого угрупування сил і засобів підрозділів ЗС України, МВС України, Мінінфраструктури, Міненерговугілля, Держводагенство.

На сьогодні сили та засоби Головного управління готові до виконання завдань за призначенням щодо цивільного захисту населення, об’єктів і території у період весняного водопілля.

 

Прес-служба ГУ ДСНС України в Одеській області

 


   
Останні новини
23 Травня17:53 Одеська область: рятувальники удосконалювали навички дій при виникненні дорожньо-транспортних пригод
23 Травня17:23 м. Одеса: рятувальники прийняли участь у позачерговому засіданні комісії ТЕБ та НС
22 Травня15:45 м. Одеса: музей історії пожежної охорони відвідали школярі
22 Травня14:35 До завершення фіналу Ліги Чемпіонів підрозділи ДСНС переведені на посилений режим несення служби
22 Травня11:51 м. Одеса: на екскурсію до пожежно-рятувальної частини завітали школярі
22 Травня09:10 Рятувальники застерігають про небезпеку пожеж в природних екосистемах (відео)
22 Травня09:05 Шановні громадяни!
19 Травня14:12 м. Одеса: рятувальники приймають участь у заходах присвячених «Дню Європи в Україні»
19 Травня12:36 Всеукраїнські змагання “Найсильніший пожежний-рятувальник Дніпро-2018” урочисто відкрито
19 Травня12:14 Кілійський район: рятувальники навчали ліцеїстів алгоритму дій при пожежі
18 Травня15:00 м. Одеса: рятувальники прийняли участь у проведенні протипожежного тренування на об’єкті енергетики (відео)
18 Травня11:05 м. Одеса: відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю ДЮП (відео)
17 Травня08:31 Увага! Попередження про грози та шквали в Україні
16 Травня16:14 м. Одеса: рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» (відео)
16 Травня12:58 Одеська область: рятувальники провели тактико-спеціальне показове навчання на об’єкті з масовим перебуванням людей (відео)
Останні новини