ГоловнаОстанні новини10 Липня, 2018р.
 Версія для друку

м. Одеса: рятувальники провели масштабні навчання на території морського торговельного порту (відео)

Опубліковано: 10.07.2018, 14:12

10 липня на території Одеського морського торговельного порту пройшли тактико-спеціальні навчання з гасіння пожежі у приміщеннях Одеського портового холодильника. В навчаннях прийняли участь рятувальники ГУ ДСНС України в Одеській області, команди відомчої пожежної охорони порту, співробітники портового холодильника та служби взаємодії.

Портовий холодильник по своєму типу відноситься до багатоцільових холодильників. Він являється самостійним підприємством і призначений для зберігання м’яса, риби, масла та інших швидкопсувних продуктів. Небезпечним на цьому об’єкті є наявність великої кількості вибухонебезпечного газу – аміаку, який знаходиться в аміачних апаратах високого тиску.

За тактичним задумом внаслідок великого перехідного опору в місцях контактного з’єднання в розподільній шафі сталося коротке замикання з подальшим горінням обладнання в приміщенні електрощитової. Черговий електрик одразу ж повідомив про це диспетчера порту, після чого диспетчер направив на місце події пожежну команду порту та повідомив про небезпечну подію до служби порятунку «101». Надалі, за легендою, ситуація погіршилась, внаслідок вибуху в компресорному цеху виник витік аміаку з пошкодженого обладнання. На місце події прибули сили та засоби ГУ ДСНС України в Одеській області та почали відпрацювання дій щодо ліквідації даної надзвичайної події.

Під час навчань рятувальники організували евакуацію персоналу об’єкту, гасіння пожежі в машинних відділеннях холодильників та надали допомогу потерпілим. Також були відпрацьовані дії щодо нейтралізації аміачної хмари, з метою зменшення можливої зони зараження, захисту особового складу та техніки аварійно-рятувальних підрозділів задіяних на гасіння пожежі.

До навчань залучалось 15 одиниць основної та спеціальної техніки ДСНС та 38 чоловік особового складу. Від порту залучалось 3 одиниці техніки, а також катер «Кентавр», за допомогою якого була нейтралізована хмара аміаку з боку моря. «Навчаннями було передбачено мінімізацію наслідків у разі виникнення надзвичайної ситуації та відпрацювання злагодженої взаємодії зі всіма аварійно-рятувальними та іншими службами взаємодії. Протягом години поставленні завдання були успішно виконані» - підвів підсумки заступник начальника ГУ з реагування на НС та застосування сил ДСНС України в Одеській області полковник служби цивільного захисту Олександр Крицький.

DSC_0012.JPG DSC_0035.JPG
DSC_0075.JPG DSC_0079.JPG
DSC_0111.JPG DSC_0128.JPG

Відео:

ГУ ДСНС України в Одеській області

 


   
Останні новини
17 Листопада08:31 м. Білгород-Дністровськ: рятувальники провели пізнавальний захід для малечі
17 Листопада08:10 м. Чорноморськ: рятувальники разом із співробітниками поліції та представниками соціальної служби провели рейд серед сільських мешканців
17 Листопада07:23 В Одеській області продовжуються заходи у рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності
16 Листопада11:23 м. Одеса: рятувальники відпрацювали дії за сигналом “Збір – аварія”
16 Листопада08:48 Одеська область: психологи –рятувальники провели для дітей пізнавальний захід
15 Листопада09:43 Кабінет Міністрів України схвалив програму надання житла рятувальникам на умовах фінансового лізингу
15 Листопада09:37 м. Ізмаїл: до рятувальників завітали учні загальноосвітньої школи
15 Листопада08:00 Оголошуємо набір в юнацьку команду з пожежно-прикладного спорту
14 Листопада12:38 м. Білгород-Дністровськ: рятувальники проводять виховні заходи з школярами та дошкільнятами
14 Листопада11:02 Рятувальники завітали до Української гімназії м. Чорноморськ
14 Листопада09:30 З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 62 тисячі вибухонебезпечних предметів
13 Листопада15:43 м. Одеса: рятувальники підсумували результати діяльності за 9 місяців поточного року
13 Листопада09:11 Соцпідтримка для рятувальників: підвищення зарплат, програма винайму житла та система лізингу
13 Листопада08:09 м. Одеса: відбулося засідання Штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах загального користування державного значення в осінньо-зимовий період 2018-2019 р.
13 Листопада08:00 Рятувальники Одеської області провели Національний урок безпеки (відео)
Останні новини